srdce-veze-2021-slovensky-film

SRDCE VEŽE (2021)

O FILME

animovaný, SK/CZ/BE, plánovaná premiéra: 2021

Mama ma prinútila presťahovať sa do tohto škaredého vysokého paneláku na tomto šedivom sídlisku, ale mne sa tu vôbec nepáči. Ani sa nečudujem, že oco nás nechce prísť pozrieť a ani nezavolá. O mňa sa už nikto nezaujíma. Ja sa teda tiež nebudem. Je čas ísť.

Riki, 10 ročný chlapec, utečie z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela neznámy žiarivý kameň. Tento zvláštny predmet má podľa všetkého čarovnú moc a odnesie Rikiho do neuveriteľného sveta “Tvojazem”, v ktorom sa obrovské chodiace stroje potulujú po púšti, opice a krkavce rozprávajú a veda tam v mieri spolunažíva s prírodou.

Náš žiarivý kameň sa spojí s Rikim. Ukryje sa v jeho hrudi a chce, aby ho ochránil a nikomu o ňom nepovedal. Vyzerá to však, že každý v Tvojazemi po ňom túži, keďže je zdrojom všetkej energie. Ten, kto by tento poklad získal, by spolu s ním nadobudol aj veľkú moc.

S kým by sa mal Riki o svoje tajomstvo podeliť? So svojou novou drzou kamarátkou Emmou? So Železný mužom, super-robotom? S Tidlingom, opičím generálom? Alebo radšej s nikým? Komu môže naozaj veriť?

Spolu s Rikim sa vydávame na magickú dobrodružnú cestu plnú nebezpečenstva a nástrah, ale aj zábavy, aby sme spoločne vrátili tento kameň, nazývaný aj “Srdce Veže”, na svoje miesto. Je to to jediné, čo môže Rikimu pomôcť vrátiť sa domov a zachrániť tak aj vlastné srdce.

Srdce Veže je celovečený animovaný film pre deti a debutom režiséra Petra Budinského.

Projekt je realizovaný v koprodukcii s plutoon (SK), Stacka (BE), BFILM.cz (CZ) a RTVS (SK). Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultúry SR, flámsky filmový fond VAF, grantový program Európskej únie Kreatívna Európa MEDIA a Bratislavský samosprávny kraj.

logo_MEDIA_SK_150px
logo_BSK_150px

TRAILER

FESTIVALY A OCENENIA

Projekt bol prezentovaný na týchto fórach:

Regional Pitching Forum, Animafest Zagreb 2015 v Záhrebe, Chorvátsko
Coming Soon, Fantoche International Animation Film Festival 2016 v Badene, Švajčiarsko
Cartoon Springboard 2016 v Halle, Nemecko

TVORCOVIA

Réžia: Peter Budinský
Scenár: Katarzyna Gondek, Peter Budinský, Barbora Budinská, Patrik Pašš, ml., Phil Parker
Dramaturgia: Kristína Májová
Producent: BFILM (SK) – Peter Badač, plutoon (SK) – Babrora Budinská
Koproducenti: Stacka (BE) – Jan Hameeuw, BFILM.cz (CZ), RTVS (SK)
Strih: XXX
Zvuk: Jan Paul
Hudba: Michal Rataj

 

PETER BUDINSKÝ

Peter (1983) absolovoval štúdium na katedre animovanej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Počas štúdia absolvoval stáž na RITS School v Bruseli (Belgicko).

reziser-budinsky

Filmografia:

Alfonzova mucha (krátky animovaný film, 2008)
Bird of Prey (krátky animovaný film, 2009)
tWINs
(krátky animovaný film, 2011)

GALÉRIA

KONTAKTY

BFILM_cmyk_priesvitne

Producent
BFILM – Peter Badač
peter(at)bfilm.sk

plutoon

Producent
plutoon – Barbora Budinská 
barbora(at)plutoon.sk