Skip to content
banner-ospolocnosti2

O SPOLOČNOSTI

Spoločnosť BFILM bola založená v roku 2010 ako filmová produkčná spoločnosť, zaoberajúca sa hranými a animovanými seriálmi a televíznou tvorbou. V posledných rokoch pracujeme aj ako servisná produkcia pre našich partnerov.

BFILM pracuje na projektoch s výraznými osobnosťami s originálym umeleckým rukopisom, ktoré sa snažia inovovať spôsoby filmového rozprávania, alebo foriem distribúcie. Našim cieľom je vyvíjať a vyrábať pôvodné a nové filmové príbehy, distribuovať ich slovenskému aj medzinárodnému publiku, nachádzať nové talenty a pomáhať ich rastu. Snažíme sa, aby naše projekty mali presah medzi jednotlivými platformami (kino, TV, internet) a oslovovali divákov na každej z nich nielen na Slovensku, ale po celom svete.

BFILM je s vyrobenými 5 dlhometrážnymi a 9 krátkometrážnymi filmami jednou z najväčších produkčných spoločností na Slovensku. Spolupracujeme s partnermi z Českej republiky, Poľska, Nemecka, Belgicka, Francúzska a iných európskych krajín, niekoľko našich projektov bolo podporených grantami Kreatívnej Európy MEDIA alebo Eurimages. Naše filmy získali niekoľko ocenení a nominácií, súťažili na festivaloch v Cannes, Benátkach, Berlíne alebo Sundance, boli uvádzané na festivaloch v Rotterdame, Karlovych Varoch, Annecy, Locarne, Káhire a mnohých ďalších.

Spoločnosť BFILM je členom Asociácie nezávislých producentov.

Viac informácií o našich realizovaných a pripravovaných projektoch nájdete v ďalších sekciách.