LV_banner

LESNÝ VRAH (2024)

Menu

O FILME

Minimalistická kriminálna dráma sleduje posledný rok života jedného z najznámejších českých sériových vrahov Viktora Kalivodu. V roku 2005 zavraždil v lese troch náhodných okoloidúcich. Lesný vrah, ako ho prezývajú, pracoval ako policajt, vyhral súťaž Chcete byť milionárom a mal nadpriemerné IQ. Prípadu venoval veľkú pozornosť nielen preto, že plánoval vystrieľať pražské metro, ale aj preto, že nikdy úplne neodhalil svoj motív. Podarí sa nám niekedy pochopiť, čo sa mu odohrávalo v hlave? Film vychádza zo skutočných udalostí.

Film Radima Špačka podľa scenára Zdenka Holého.

Projekt je realizovaný v koprodukcii s Vernes (CZ), Kijora (PL), AVANPOST Media (RO), Českou televizí (CZ) a Soundsquare (CZ). Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie, Pražský audiovizuálny fond a Poľský filmový inštitút. Slovenským distribútorom filmu je Forum Film.

hraný, CZ/SK/PL/RO, 2024, 90 min.

LV_Poster_FINAL-SK_v2_LQ
logo_sfk_150px
logo_avf_150px
logo_pisf_150px
PAVF_logo

TRAILER

FESTIVALY A OCENENIA

Slovenská premiéra filmu sa uskutočnila 23.4.2024 v Bratislave.

TVORCOVIA

Réžia: Radim Špaček
Scenár: Zdeněk Holý
Producenti: Vernes (CZ) – Jana Brožková, Zdeněk Holý
Koproducenti: BFILM (SK) – Peter Badač, Kijora (PL) – Anna Gawlita, AVANPOST Media (RO), Česká televize (CZ), Soundsquare (CZ)
Výkonná producentka: Lucia Klimek
Kamera: Oleg Mutu
Architekt: Martin Kotúček
Kostýmová výtvarníčka: Jana Kočišová
Masky: Stáňa Kolářová
Strih: Jaroslaw Kaminski 
Zvuk: Viktor Prášil

Hrajú: Michal Balcar

RADIM ŠPAČEK

Radim (1973) už od detstva účinkoval v mnohých rozhlasových a televíznych reláciách. Vďaka štúdiu herectva na konzervatóriu si ho v roku 1988 vybral Karel Kachyňa do hlavnej úlohy vo filme Blázni a dievčatka. Po maturite bol prijatý na FAMU, odbor réžia. Po roku štúdia odišiel do vojnou zmietaného Sarajeva, kde natočil svoj debut Mladí muži spoznávajú svet (1995). FAMU absolvoval svojím druhým filmom Rýchle pohyby očí (1998).

Venuje sa aj dokumentárnej tvorbe (Bezsenné noci) a práci pre Českú televíziu ( “60″, Artoz, Veľký voz, Kosmopolis, Etiketa, Q, Efekt prihliadajúceho, Život a doba sudcu A.K.), skúsenosť má aj s televíznymi seriálmi pre TV Prima (Letisko, Prešľapy, Zázraky života). Jeho celovečerný film Putá (2010) získal päť Cien českej filmovej kritiky a rovnaký počet Českých levov. V roku 2014 uviedol film Miesta, v roku 2018 mal premiéru jeho film Zlatý podraz.

Je spoluzakladateľom a kreatívnym riaditeľom Festivalu bollywoodskeho filmu. Venuje sa tiež divadlu, na jar 2014 v MeetFactory inscenoval adaptáciu románu Milenec.

radim_spacek

Filmografia:

Mladí muži spoznávajú svet (dlhometrážny dokument, 1995)
Rýchle pohyby očí
(dlhometrážny hraný film, 1998)
Bezsenné noci (dlhometrážny dokument, 2004)
Putá
(dlhometrážny hraný film, 2009)
Miesta
 (dlhometrážny hraný film, 2014)
Zlatý podraz (dlhometrážny hraný film, 2018)

GALÉRIA

KONTAKTY

BFILM_cmyk_priesvitne

Producent
BFILM – Peter Badač
peter(at)bfilm.sk

Vernes_Logo_black

Producent a predaj
Vernes – Jana Brožková
jana(at)vernes.cz