LV_banner

LESNÝ VRAH (2024)

Menu

O FILME

hraný, CZ/SK/PL/RO, plánovaná premiéra: 2023

Film je založený na skutočných udalostiach – v roku 2005 Viktor Kalivoda zavraždil troch náhodných chodcov, na ktorých narazil v českých lesoch. Prípadu sa venovala veľká pozornosť pre jeho neobjasnený motív. Po zatknutí sa Kalivoda priznal, ale motív neodhalil.

Film bude podrobne sledovať jeden rok jeho života, ktorý viedol k vraždám a jeho zatknutiu, pričom jeho motív zostáva nejasný. Postava sa tak stane plátnom, na ktoré si diváci budú môcť premietnuť svoje vlastné obavy, úzkosti a zlé motivácie. Pevne veríme, že bez snahy o dosiahnutie určitého stupňa porozumenia fenomén osamelých strelcov, ktorý sužuje Západ v posledných desaťročiach, nezmizne.

Film Radima Špačka podľa scenára Zdenka Holého.

Projekt je realizovaný v koprodukcii s Vernes (CZ), Českou televizí, Kijora (PL) a AVANPOST Media (RO). Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie, Pražský audiovizuálny fond a Poľský filmový inštitút.

logo_sfk_150px
logo_avf_150px
logo_pisf_150px
PAVF_logo

TRAILER

FESTIVALY A OCENENIA

TVORCOVIA

Réžia: Radim Špaček
Scenár: Zdeněk Holý
Producenti: Vernes (CZ) – Jana Brožková, Zdeněk Holý, BFILM (SK) – Peter Badač, Kijora (PL) – Anna Gawlita, AVANPOST Media (RO)
Výkonná producentka: Lucia Klimek
Kamera: Oleg Mutu
Architekt: Martin Kotúček
Kostýmová výtvarníčka: Jana Kočišová
Masky: Stáňa Kolářová
Strih: Jaroslaw Kaminski 
Zvuk: Viktor Prášil

Hrajú: Michal Balcar

RADIM ŠPAČEK

Radim (1973) už od detstva účinkoval v mnohých rozhlasových a televíznych reláciách. Vďaka štúdiu herectva na konzervatóriu si ho v roku 1988 vybral Karel Kachyňa do hlavnej úlohy vo filme Blázni a dievčatka. Po maturite bol prijatý na FAMU, odbor réžia. Po roku štúdia odišiel do vojnou zmietaného Sarajeva, kde natočil svoj debut Mladí muži spoznávajú svet (1995). FAMU absolvoval svojím druhým filmom Rýchle pohyby očí (1998).

Venuje sa aj dokumentárnej tvorbe (Bezsenné noci) a práci pre Českú televíziu ( “60″, Artoz, Veľký voz, Kosmopolis, Etiketa, Q, Efekt prihliadajúceho, Život a doba sudcu A.K.), skúsenosť má aj s televíznymi seriálmi pre TV Prima (Letisko, Prešľapy, Zázraky života). Jeho celovečerný film Putá (2010) získal päť Cien českej filmovej kritiky a rovnaký počet Českých levov. V roku 2014 uviedol film Miesta, v roku 2018 mal premiéru jeho film Zlatý podraz.

Je spoluzakladateľom a kreatívnym riaditeľom Festivalu bollywoodskeho filmu. Venuje sa tiež divadlu, na jar 2014 v MeetFactory inscenoval adaptáciu románu Milenec.

radim_spacek

Filmografia:

Mladí muži spoznávajú svet (dlhometrážny dokument, 1995)
Rýchle pohyby očí
(dlhometrážny hraný film, 1998)
Bezsenné noci (dlhometrážny dokument, 2004)
Putá
(dlhometrážny hraný film, 2009)
Miesta
 (dlhometrážny hraný film, 2014)
Zlatý podraz (dlhometrážny hraný film, 2018)

GALÉRIA

KONTAKTY

BFILM_cmyk_priesvitne

Producent
BFILM – Peter Badač
peter(at)bfilm.sk

Vernes_Logo_black

Producent
Vernes – Jana Brožková
jana(at)vernes.cz