tvojazem_banner

TVOJAZEM (2022)

Menu

O FILME

animovaný, SK/BE/CZ, 2022, 85 min.

“Na týchto sivých, strmých betónových blokoch, do ktorých ma mama prinútila presťahovať sa, nie je absolútne nič, čo by sa mi mohlo páčiť. Niet divu, že nás oco nechce navštíviť, ba ani nám zavolať. Nikomu už na mne nezáleží. Tak sa prestanem starať aj ja. Je čas odísť.”

Riki, desaťročný chlapec, uteká z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela lesklý kameň. Zdá sa, že podivný artefakt má vlastnú myseľ, a tak Rikiho zavedie do úchvatného paralelného sveta “Tvojazem”, kde sa po zlatých púšťach potulujú úžasné stroje, rozprávajú sa opice a havrany a veda pokojne koexistuje s prírodou.

Žiarivý kameň sa spojí s Rikim tým, že sa ukryje v jeho srdci a požiada ho o ochranu. Zdá sa, že každý v Tvojazemi túži získať tento poklad, pretože je jadrom moci a jeho vlastníctvo dáva veľký vplyv.

S kým by sa mal Riki podeliť o svoje tajomstvo? So svojou novou drzou priateľkou Emmou? So Železníkom, mocným robotom? Tidlingom, opičím generálom? Alebo s nikým? Komu môže dôverovať? Sprevádzame Rikiho na jeho očarujúcej dobrodružnej ceste plnej nebezpečenstiev, nástrah a humoru, aby sa kameň, nazývaný aj Srdce veže, vrátil do svojho “hniezda”. Je to jediný spôsob, ako sa Rikimu podarí dostať späť domov a zachrániť si vlastné srdce.

Tvojazem je dlhometrážny animovaný film pre deti a debutom režiséra Petra Budinského.

Projekt je realizovaný v koprodukcii s plutoon (SK), The Pack (BE), BFILM.cz (CZ) a Rozhlas a televízia Slovenska (SK). Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultúry SR, flámsky filmový fond VAF, grantový program Európskej únie Kreatívna Európa MEDIA a Bratislavský samosprávny kraj.

logo_avf_150px
logo_sfk_150px
logo_screenbrussels_150px
logo_MKSR_150px
logo_vaf
logo_MEDIA_SK_150px
logo_BSK_150px

TRAILER

FESTIVALY A OCENENIA

Projekt bol prezentovaný na týchto fórach:

Regional Pitching Forum, Animafest Zagreb 2015, Záhreb, Chorvátsko
Coming Soon, Fantoche International Animation Film Festival 2016, Baden, Švajčiarsko
Cartoon Springboard 2016, Halle, Nemecko
Cartoon Movie 2021
MIFA – Gap Financing 2021, Annecy, Francúzsko

TVORCOVIA

Réžia: Peter Budinský
Scenár: Katarzyna Gondek, Peter Budinský, Barbora Budinská, Patrik Pašš, Kristína Májová, Phil Parker
Dramaturgia: Kristína Májová
Producent: BFILM (SK) – Peter Badač, plutoon (SK) – Barbora Budinská, The Pack (BE) – Jan Hameeuw
Koproducenti: BFILM.cz (CZ), RTVS (SK)
Výtvarné návrhy: Marteen Hermans
Režie animácie:
Radek Růžička
Strih:
Douglas Boswell, Arthur Uberti, Jan Hameeuw
Zvuk: 
Jan Paul
Hudba: 
Martin Hasák

PETER BUDINSKÝ

Peter (1983) absolovoval štúdium na katedre animovanej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Počas štúdia absolvoval stáž na RITS School v Bruseli (Belgicko). Vytvoril niekoľko krátkych filmov a hudobných videoklipov, z ktorých najúspešnejšie boli Alfonzova mucha, Birds of Prey a tWINs. Všetky boli vybrané a ocenené na medzinárodných festivaloch.

Po ukončení štúdia začal pracovať na voľnej nohe v Bratislave na rôznych animovaných projektoch, krátkych filmoch a hudobných videoklipoch. V roku 2013 založil v Bratislave vlastnú produkčnú spoločnosť a animačné štúdio plutoon, ktoré ponúka komplexné služby v oblasti animácie nielen filmárom, ale aj reklamným agentúram, iným produkčným spoločnostiam a individuálnym klientom. Štúdio vytvára animované televízne spoty, inštruktážne videá, hudobné videoklipy, prezentácie produktov, postprodukciu, špeciálne efekty a ďalší audiovizuálny obsah pre širokú škálu spoločností a projektov.

director_budinsky

Filmografia:

Alfonzova mucha (krátky animovaný film, 2008)
Bird of Prey (krátky animovaný film, 2009)
tWINs
(krátky animovaný film, 2011)

GALÉRIA

KONTAKTY

BFILM_cmyk_priesvitne

Producent
BFILM – Peter Badač
peter(at)bfilm.sk

plutoon

Producent
plutoon – Barbora Budinská 
barbora(at)plutoon.sk