tvojazem_banner

TVOJAZEM (2022)

Menu

O FILME

Riki, desaťročný chlapec, uteká z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela lesklý kameň. Zdá sa, že podivný artefakt má vlastnú myseľ, a tak Rikiho zavedie do úchvatného paralelného sveta “Tvojazem”, kde sa po zlatých púšťach potulujú úžasné stroje, rozprávajú sa opice a havrany a veda pokojne koexistuje s prírodou.

Žiarivý kameň sa spojí s Rikim tým, že sa ukryje v jeho srdci a požiada ho o ochranu. Zdá sa, že každý v Tvojazemi túži získať tento poklad, pretože je jadrom moci a jeho vlastníctvo dáva veľký vplyv.

S kým by sa mal Riki podeliť o svoje tajomstvo? So svojou novou drzou priateľkou Emmou? So Železníkom, mocným robotom? Tidlingom, opičím generálom? Alebo s nikým? Komu môže dôverovať? Sprevádzame Rikiho na jeho očarujúcej dobrodružnej ceste plnej nebezpečenstiev, nástrah a humoru, aby sa kameň, nazývaný aj Srdce veže, vrátil do svojho “hniezda”. Je to jediný spôsob, ako sa Rikimu podarí dostať späť domov a zachrániť si vlastné srdce.

Tvojazem je dlhometrážny animovaný film pre deti a debutom režiséra Petra Budinského.

Projekt je realizovaný v koprodukcii s plutoon (SK), The Pack (BE), BFILM.cz (CZ) a Rozhlas a televízia Slovenska (SK). Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultúry SR, flámsky filmový fond VAF, grantový program Európskej únie Kreatívna Európa MEDIA a Bratislavský samosprávny kraj. Slovenský distribútor filmu je spoločnosť Forum Film.

logo_avf_150px
logo_sfk_150px
belgian_tax_credit
logo_vaf
logo_MKSR_150px
logo_screenbrussels_150px
logo_MEDIA_SK_150px
logo_BSK_150px

TRAILER

FESTIVALY A OCENENIA

Svetová premiéra filmu sa uskutočnila v máji 2022 na 62. medzinárodnom festivale filmov pro deti a mládež Zlín Film Fest v Zlíne, ČR. 

Tvojazem ste mohli vidieť aj na týchto festivaloch:

Sarajevo Film Festival 2022, Sarajevo, Bosna a Hercegovina
Zurich Film Fest 2022, Zurich, Švajčiarsko
Kids First! 2022, San Francisco, USA
Cinemagic 2022, Belfast, Veľká Británia
Medzinárodný filmový festival Varšava 2022, Varšava, Poľsko

TVORCOVIA

Réžia: Peter Budinský
Scenár: Katarzyna Gondek, Peter Budinský, Barbora Budinská, Patrik Pašš, Kristína Májová, Phil Parker
Dramaturgia: Kristína Májová
Producent: BFILM (SK) – Peter Badač, plutoon (SK) – Barbora Budinská, The Pack (BE) – Jan Hameeuw
Koproducenti: BFILM.cz (CZ), RTVS (SK)
Výtvarné návrhy: Marteen Hermans
Režie animácie:
Radek Růžička
Strih:
Douglas Boswell, Arthur Uberti, Jan Hameeuw
Zvuk: 
Jan Paul
Hudba: 
Martin Hasák

PETER BUDINSKÝ

Peter (1983) absolovoval štúdium na katedre animovanej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Počas štúdia absolvoval stáž na RITS School v Bruseli (Belgicko). Vytvoril niekoľko krátkych filmov a hudobných videoklipov, z ktorých najúspešnejšie boli Alfonzova mucha, Birds of Prey a tWINs. Všetky boli vybrané a ocenené na medzinárodných festivaloch.

Po ukončení štúdia začal pracovať na voľnej nohe v Bratislave na rôznych animovaných projektoch, krátkych filmoch a hudobných videoklipoch. V roku 2013 založil v Bratislave vlastnú produkčnú spoločnosť a animačné štúdio plutoon, ktoré ponúka komplexné služby v oblasti animácie nielen filmárom, ale aj reklamným agentúram, iným produkčným spoločnostiam a individuálnym klientom. Štúdio vytvára animované televízne spoty, inštruktážne videá, hudobné videoklipy, prezentácie produktov, postprodukciu, špeciálne efekty a ďalší audiovizuálny obsah pre širokú škálu spoločností a projektov.

director_budinsky

Filmografia:

Alfonzova mucha (krátky animovaný film, 2008)
Bird of Prey (krátky animovaný film, 2009)
tWINs
(krátky animovaný film, 2011)

GALÉRIA

KONTAKTY

BFILM_cmyk_priesvitne

Producent
BFILM – Peter Badač
peter(at)bfilm.sk

BFILM_cmyk_priesvitne

Festivaly
BFILM 
info(at)bfilm.sk

beta_film_logo

Predaj
Beta Film – Claudia Schmitt
Claudia.Schmitt(at)betafilm.com