TZ_banner

TVOJAZEM OTVORÍ ZLÍN FILM FEST

Už 26.mája do kín vstúpi nový 3D animovaný film Tvojazem, ktorý rozpráva príbeh desaťročného Rikiho, jeho novej drzej kamarátky Emmy a opičieho generála Tidlinga, ktorí sa vydávajú na dobrodružnú cestu do Tvojzaeme. Fantazijný svet ožíva vďaka výrazným hlasom hercov, ako sú Juraj Kemka, Jozef Vajda, Helena Krajčiová alebo Martin Hronský. Zároveň práve v tento deň ho uvidia návštevníci slávnostného otvorenia Medzinárodného festivalu filmov pre deti a mládež v Zlíne vo štvrtok 26. mája. 

Ďaleko za hranicami detských ihrísk sa nachádza úžasný svet fantázie – Tvojazem. Opice a havrany tu hovoria ľudskou rečou a po zlatých púšťach chodia neuveriteľné stroje, ktoré pracujú v dokonalej harmónii s prírodou. Desaťročný Riki utečie zo svojho skutočného domova do Tvojazeme, pretože zachytí signál vyslaný záhadným žiariacim kamienkom. Tento kameň, zdroj veľkej moci, ktorý chce každý získať, sa skrýva v Rikiho srdci. Hlavný hrdina sa potom musí starostlivo rozhodnúť, s kým sa o toto tajomstvo podelí – či s novou priateľkou Emmou, opičím generálom Tidlingom, robotom a poradcom prezidenta Tvojazeme Železníkom, alebo dokonca s kapitánom. Tak sa začína Rikiho napínavá cesta za záchranou vlastného života a sveta fantázie. Vo filme zaznie aj pieseň “Všetko je v nás” od Celeste Buckingham, slovenskej speváčky švajčiarsko-amerického pôvodu.

“Práca na Tvojazemi pre mňa znamenala 4 324 dní čistej radosti a veľmi sa teším, že film konečne uvidia malí aj veľkí diváci. Je to napínavý príbeh, v ktorom hlavný hrdina Riki zažíva mnohé dobrodružstvá a spoznáva nových priateľov a svety. Je to ako jazda na horskej dráhe plná vzrušenia a nečakaných zvratov,” hovorí režisér Peter Budinský.

Ambiciózny celovečerný film s rozpočtom 3,8 milióna euro, ktorý produkovali Peter Badač a Barbora Budinská, sa prezentoval na festivaloch v Chorvátsku, Švajčiarsku, Nemecku a Francúzsku a pracovalo na ňom viac ako pätnásť výtvarníkov a animátorov z celej Európy, od Írska po Českú republiku. Tvojazem tak vyniká prepracovaným výtvarným štýlom s detailnými pozadiami, ktoré evokujú epickú atmosféru videohier, tak príťažlivú pre mladých divákov, ktorí už hľadajú niečo viac ako “detskú” animáciu. Vizuálna koncepcia filmu vychádza zo stop-motion vizuálu, ktorý inšpiroval štylizáciu postáv a prostredia a vytvorenie textúr. Vizuálny koncept je však prenesený do digitálneho prostredia a film je animovaný ako klasický CGI 3D film. Jedinečnosť tejto technológie spočíva v použití herného enginu Unity pri finalizácii filmu a vykresľovaní.

Film vznikol v koprodukcii s plutoon (SK), The Pack (BE), BFILM.cz (CZ) a Rozhlas a televízia Slovenska (SK). Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultúry SR, flámsky filmový fond VAF, grantový program Európskej únie Kreatívna Európa MEDIA a Bratislavský samosprávny kraj. Slovenský distribútor filmu je spoločnosť Forum Film.

Trailer tu: https://youtu.be/0fF7jQWO1DU